Przekazujemy informacje o organizacji wyjazdu.

NIEDZIELA

W niedzielę, 16 lipca o godzinie 16.00 ks. Proboszcz odprawi dla nas mszę świętą.

Od godziny 15.30 koloniści z rodzicami i walizkami przychodzą na plac kościelny i najpierw podchodzą do wychowawców przy stolikach na placu. Dostają od wychowawców identyfikatory, chusty w kolorach grupy, KP (kto zamawiał) oraz paski kolorowe do oznaczenia walizki kolorem grupy uczestnika. Walizki muszą mieć wizytówki podpisane: nazwisko i imię i kolor grupy.

Po spotkaniu z wychowawcą uczestnicy/rodzice odstawiają walizki w pobliżu samochodów, które będą wiozły walizki.  

Po mszy św. wychowawcy będą do dyspozycji Państwa, możecie przekazać leki dziecka, zgłosić swoje uwagi dotyczące dziecka itp. Leki mogą być też już spakowane do walizki, ale o tym należy poinformować wychowawcę.

PONIEDZIAŁEK

W poniedziałek, 17 lipca spotykamy się na Dworcu Wschodnim o g. 7:30 na peronie, z którego ma odjechać nasz pociąg (TLK 53104 w kierunku Krynica-Zdrój) i szukamy swojej grupy wychowawczej, meldujemy się wychowawcy. O 8.08 odjeżdża pociąg. Będziemy mieli cały wagon i część drugiego wagonu. Wagony będą przedziałowe i jest zaplanowane, kto gdzie siedzi. To podamy w niedzielę, przed odjazdem. Wychowawcy w trakcie 5 min postoju pociągu na stacji wprowadzają dzieci grupami do ustalonych przedziałów. Rodzice nie wchodzą do pociągu.

Dzieciom dajecie Państwo plecaczek lub torbę podręczną (nie reklamówkę) do pociągu. W plecaczku na ponad 8h jazdy pociągiem: kanapki lub inne jedzenie na drogę (jeśli słodycze to symbolicznie) i WODA - wystarczająco na drogę. Zalecamy by dać dziecku bluzę na wypadek intensywnie działającej klimatyzacji. Na drogę dzieci mogą wziąć drobne gry planszowe, książki do czytania, zeszyt i pisaki, łamigłówki. Prosimy alby telefon był schowany do plecaka, nie używamy go w czasie podróży, ew. pozwolimy przez pewien czas na słuchanie muzyki i na telefon do rodziców np. z Krakowa.

Dojazd na miejsce 16.17. Przejście do Domu Wczasowego na piechotę.  Walizki będą już na miejscu. Dzieci dostaną ciepły posiłek.

W razie pytań można dzwonić do wychowawcy lub kierownika (696 132 646) lub zastępcy (732 950 526)

Na stronie są informacje: dane adresowe ośrodka, proponowana lista rzeczy do zabrania, zadania dla dzieci do wykonania przed wyjazdem, listy grup z wychowawcami.

Na stronie kolonii będą zamieszczane zdjęcia z danego dnia, oraz krótkie opisy co robiliśmy danego dnia.