Już po raz dziewiętnasty dzieci z naszej parafii, a w szczególności uczestnicy Teatru RAJ i Świetlicy „Pod Aniołem” pojechały na wakacyjny, dwutygodniowy wypoczynek kolonijny. Hasłem przewodnim kolonii byli "święci ", a motto "Święta załoga kocha Pana Boga". 89 uczestników podzielonych na 7 kolorowych grup oraz kadra, razem ponad 100 osób zamieszkali przez dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardo Śląskim, na pięknej Ziemi Kłodzkiej.

            Opiekę duchową grupy w pierwszym tygodniu pełnił ks. Tomasz, w kolejnym ks. Wojciech. Księża sprawowali codzienną mszę święta, często w plenerze, z widokiem na góry bardzkie. O piękną oprawą mszy św. dbali klerycy Łukasz i Kamil, którzy pełnili także funkcję wychowawców grup. Księża wraz kadra codziennie przybliżali uczestnikom kolonii sylwetki wybranych świętych. Temat świętych utrwalany był w modlitwach, w codziennym konkursie ze świętym, w filmach o świętych, wykonywanych pracach plastycznych, piosenkach, scenkach teatralnych, a także podczas wycieczek turystycznych. Kolonie naszą wizytował ks. Proboszcz i choć była to krótka wizyta, podczas Pogodnego Wieczoru pełnił funkcję Przewodniczącego Festiwalu Piosenki ze Świętymi. Jury przyznało w tym roku wyjątkowo dużo I nagród!

           Bogaty program turystyczny (wycieczki po Bardo, Wrocław, Praga i Skalne Miasto w Czechach, nocne zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra, Kopalina Węgla w Nowej Rudzie, Minieuroland w Kłodzku, spływ pontonami po Nysie Kłodzkiej), dużo imprez, liczne konkursy, różnorodne działania sportowe (np.Olimpiada Sportowa, Bieg Rodzinek) i integracyjne ( min. ognisko, Dzień Kolorów, karaoke, tańce integracyjne) wypełniały po brzegi każdy dzień, nie pozwalały na nudę. Dzięki temu, że terenie ośrodka był odkryty basen, nawet tegoroczne upalne dni nie były uciążliwe.

            Wspomnienia z kolonii ożyją jeszcze na Spotkaniu Pokolonijnym, które odbędzie sie 19 września w sobotę, o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy uczestników kolonii wraz z rodzicami. Zgodnie z tradycją na spotkaniu obejrzymy: prezentację multimedialną: "Jak to na kolonii było...?", kroniki z kolonii, wystawę prac uczestników, pośpiewamy znane piosenki, rozdamy uczestnikom i kadrze płyty ze zdjęciami i filmikami oraz nagrody w konkursie na Wspomnienia z kolonii. Przygotujemy słodki poczęstunek, można będzie rozwiązywać ciekawe zadania konkursowe o świętych i o kolonii, zatańczyć ulubiony taniec belgijski.

            Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotogalerii, a zainteresowanych koloniami w Bardo na stronę www.pod-aniolem.waw.pl/kolonie, gdzie można obejrzeć więcej zdjęć wysyłanych na tę stronę internetową rodzicom z każdego dnia, a także poczytać co się działo na wyjeździe dzień po dniu.