Parafialne Kolonie Letnie

Rabka 2022

motto: „Wszyscy jesteśmy Rodziną”

LOGO_pełne3.png

 • ORGANIZATOR:

Parafia św. Marka Ewangelisty, Świetlica "Pod Aniołem", Teatr RAJ, 03-580 Warszawa, ul. Zamiejska 6

 • TERMIN:

ZBIÓRKA: 25 lipca (poniedziałek) przed kościołem o godz. 630
godz. 700 - msza święta
wyjazd po mszy świętej

POWRÓT: 6 sierpnia (sobota) w godzinach wieczornych
25 lipca – 6 sierpnia 2022 r. - 13 dni

 • Harmonogram spotkań:

17 marca (czwartek) g. 19.00 – do tego dnia należy wpłacić zaliczkę 200 zł; na spotkaniu rozdane zostaną karty uczestników.
21 kwietnia (czwartek) g. 19.00 – zebranie kart uczestników, uregulowanie płatności.
Uprzejmie prosimy Rodziców o udział we wszystkich zebraniach. Na każdym zebraniu będą przekazywane istotne informacje o wyjeździe uczestników.

 • MIEJSCE POBYTU:

Dom Wczasowy „Marzena”
R
abka Ponice 129A, 34-700 Rabka Zdrój,
tel/fax:
18 268 54 55, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rabka - Rabka-Zdrój położona jest w województwie małopolskim, powiecie nowotarskim, w malowniczej kotlinie, którą tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słonka, u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, na wysokości 500-600 m n. p. m. Rabka- Zdrój jest również znana jako miejscowość uzdrowiskowa, która może się pochwalić specyficznym mikroklimatem. W znacznej mierze odbiega on do typowego, górskiego klimatu, natomiast jest on zdecydowanie łagodniejszy i bardziej suchy. Ponadto powietrze w mieście odznacza się nieprawdopodobną czystością.

 • PLACÓWKA POSIADA:

120 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,5-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. (Śniadania i kolacje serwowane są w formie bufetu szwedzkiego.) Doskonale rozbudowane zaplecze rekreacyjne ośrodka: boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, plac zabaw, alejka spacerowa, duży regionalny grill z miejscem do tańca, a w ośrodku 2 świetlice z TV sat., DVD i jadalnia na 120 miejsc.

 • PROGRAM:

Na koloniach realizowany będzie program, w którym łączone są elementy religijne, krajoznawczo-rekreacyjne, edukacyjne, artystyczne, sportowe i inne min: wycieczki piesze, zajęcia na basenie, wycieczki autokarowe edukacyjne z przewodnikiem lub rekreacyjne, warsztaty artystyczne, rozgrywki sportowe, gry terenowe, ognisko, konkursy, inne atrakcje.

 • WYCIECZKI (propozycje):

Muzeum Górali i Zbójników w Rabce, Park Rabkoland, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum-Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II w Wadowicach, wycieczki turystyczno-krajoznawcze (wejście na Gorc 1228 m n.p.m., Turbacz 1310 m n.p.m., spacer Doliną Chochołowską), Termy w Białce Tatrzańskiej.

 • KADRA:

nauczyciele i studenci z uprawnieniami, ksiądz.

 • TRANSPORT:

2 autokary na przejazd, jeden zostaje na obsługę wycieczek

 • KOSZT:

przewidywany koszt: 1600 zł
dla uczestników grup parafialnych będzie możliwość dofinansowania

 • KONTAKT:

Teresa Tymosiewicz – Muszel
Radosław Tkaczyk
Telefon do Parafii Św. Marka Ewangelisty: 722 371 900

 

Przy przesyłaniu korespondencji dla dziecka na kolonie
prosimy o zaznaczenie pod adresem na kartce lub liście

KOLOR GRUPY DZIECKA

Prosimy o dopilnowanie, aby dzieci były po spowiedzi,
aby mogły podczas mszy św. przystępować do komunii św.