Organizator kolonii: Parafia św. Marka Ewangelisty, 03-580 Warszawa, ul. Zamiejska 6

Termin kolonii: 15-28 lipca 2014 r.

Miejsce pobytu: Szkolny OśrodekWypoczynkowy "Orle Gniazdo" w Sromowcach Wyżnych,
ul. Nad   Zalew 7, 34-443 Sromowce Wyżne,
www.orlegniazdo.eu

Warunki zakwaterowania: Ośrodek składa się z kompleksu budynków na powierzchni ponad 2ha, położonych po południowej stronie Pienin, tuż nad jeziorem Sromowieckim stanowiącym zbiornik wyrównawczy Zespołu Zbiorników Wodnych Czorsztyn - Niedzica - Sromowce Wyżne, skąd rozciąga się wspaniały widok na Pieniny, Tatry oraz jeziora Czorsztyńskie i Sromowieckie. Ośrodek położony jest z dala od hałasu i zgiełku miejskiego, dając możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zakwaterowanie:dwa budynki

  • Orle Gniazdo - 75 miejsc w pokojach 1,2,3,4-osobowych.
  • Gaździna Oleńka - 45 miejsca w pokojach 1,2,3,4-osobowych,
  • Watra z salą kominkową - imprezy, Pogodne Wieczory

W budynku Orle Gniazdo jest stołówka na 120 miejsc znana z doskonałych posiłków.

Ośrodek posiada 2 siłownie, saunę, rowery rehabilitacyjne, plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa, miejsce na ognisko, parking na 10 miejsc, wypożyczalnię rowerów (22 szt.).

Być może uczestnicy będą musieli posiadać ok. 10 euro     na wstęp do jaskini   na Słowacji ( ale, to w przypadku, gdy nie będziemy mogli się rozliczyć z dofinansowania)                                                                                                                                                                                                      

Wyżywienie: codziennie 4 posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Transport: 2 autokary, jeden do dyspozycji podczas kolonii

Program: Na koloniach realizowany będzie program, w którym łączone są elementy krajoznawczo-rekreacyjne, edukacyjne, artystyczne, religijne, sportowe i inne.                                                          

Kadra: nauczyciele i studenci z uprawnieniami

Hasło – klucz DROGA                                                                                                                                

Wycieczki: Planujemy zwiedzanie:   Zapora w Niedzicy zwiedzanie z przewodnikiem korony zapory, Niedzica - zamek, ruiny zamku w Czorsztynie, spływ łodziami przez Przełom Dunajca do Krościenka i Szczawnicy, kościół w Dębnie, przejście graniczne na Słowację zwiedzanie Spiskiej Starej Wsi i Czerwonego Klasztoru oraz wycieczka autokarowa do Bielańskich Jaskiń.
piesze wycieczki: na Trzy Korony, na Sokolicę, do Wąwozu Homole, kąpiele wodne nad Jeziorem Czorsztyńskim na dostępnych kąpieliskach (rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe), wycieczka statkiem "Biała Dama" po jeziorze.

Kontakt: kierownik kolonii Teresa Tymosiewicz – Muszel, tel. 696-132-646; 22 679 40 77; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.