Wszystko ma swój czas...

Spotkanie Pokolonijne Porąbka 2016

To co dobre zawsze się kończy. Czas wakacji upłynął w okamgnieniu. Wróciliśmy z letnich podróży do czasem trochę nudnej codzienności. Na szczęście jest jeszcze spotkanie pokolonijne!

Dnia 16 września 2016 oddaliśmy się na całego radosnym wakacyjnym wspomnieniom z jedynych takich kolonii. Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy świętej, jednocześnie wspólnie świętując 50 urodziny księdza Proboszcza. 0 19 przenieśliśmy się do świetlicy, gdzie konferansjerzy powitali wszystkich obecnych: panią kierownik Teresę, księży, wychowawców, wolontariuszy, przyjaciół kolonii oraz oczywiście przybyłych kolonistów i ich rodziców. Po sprawdzeniu obecności okazało się, że najlepszą frekwencję mieli niezawodni chłopcy z grupy niebieskiej.

Później nadszedł czas na wspólne wspominanie. Oczywiście doskonale pamiętaliśmy Dzień Kolorów i świętowanie jubileuszu 20-lecia kolonii; motto z księgi Koheleta: „Wszytsko ma swój czas...” oraz temat rozważań w czasie Mszy św., jakim były sakramenty. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez wolontariuszkę Dominikę mogliśmy odświeżyć wspomnienia kolonijnych wycieczek, konkursów i innych wydarzeń. Oglądaliśmy zdjęcia z Wadowic, Góry Żar i Szkoły Szybowcowej, Inwałdu, liczne ujęcia z Porąbki i nie tylko. Wspominaliśmy też wyjątkowy chrzest kolonijny połączony ze świętowaniem 1050 rocznicy Chrztu Polski, gdy odwiedził nas sam Mieszko I z Dobrawą.

Po raz ostatni w tym składzie zatańczyliśmy Bejgijkę, by następnie przenieść się do sali, w której czekały na nas dalsze atrakcje. Można tam było obejrzeć pięknie skomponowaną kronikę z opisami poszczególnych dni i całą masą zdjęć oraz rozwiązać krzyżówkę z hasłami dotyczącymi kolonii lub wykonać rysunek wspomnienia, za co przewidziane były słodkie nagrody. Był też czas na rozmowy przy lodach i poczęstunku.

„Wszystko ma swój czas...”. Nasze spotkanie również dobiegło końca. Gdy zrobiło się późno powoli ucichły ostanie rozmowy o wakacjach (i nie tylko)na pewno niejednokrotnie zakończone obietnicą: „Widzimy się za rok!”                                                                                                                                                                                                          

A.Ś.