Spotkanie Pokolonijne MUSZYNA 2023 - 21 września

„Razem z Aniołami skrzydła rozwijamy” - to motto tegorocznych kolonii parafialnych w Muszynie, organizowanych przez Świetlicę „Pod Aniołem”, które zakończyły się prawie miesiąc temu. Jak co roku kadra, uczestnicy oraz ich rodzice, spotykają się w kolonijnym składzie na spotkaniu pokolonijnym, aby powspominać czas spędzony na letnim dwutygodniowym wyjeździe. W tym roku spotkaliśmy się w dniu 21 września 2023 r.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła msza święta, której oprawę przygotowali wychowawcy kolonijni czytanie, psalm, modlitwę wiernych oraz część muzyczną

Dalsza część spotkania odbywała się w sali teatralnej św. Szczepana. Piosenki, kolonijne tańce, wspomnienia ciekawych wydarzeń kolonijnych oraz konkursów, wszystko o tematyce anielskiej. Panie: Patrycja oraz Karolina przedstawiły ciekawą prezentację multimedialną, ukazująca „Jak to na kolonii Muszyna 2023 było?”. Było przy tym dużo śmiechu, wzruszeń i wspomnień… Uczestnicy zaśpiewali kilka najbardziej ulubionych piosenek kolonijnych (tych z pokazywaniem), przy akompaniamencie gitary p. Karoliny.

Następnym punktem programu było rozstrzygnięcie plastyczno-fotograficznych konkursów anielskich („Mój Anioł Stróż”, „Targówkowskie Anioły” oraz „Polskie Anioły”, zadanych jeszcze przed koloniami. Na konkurs zgłoszono 46 ciekawych prac. Rozdano dużo nagród, każda praca dostała upominek. Nagrodzone dzieci otrzymały dyplomy oraz ciekawe upominki. Z prac konkursowych uczestników wykonano piękną wystawę, którą mieli okazję podziwiać rodzice oraz koloniści.

Nie zabrakło także podziękowań dla całej kadry, która wkłada mnóstwo wysiłku w organizację wyjazdu. Wychowawcy dostali podziękowania - dyplomy, upominki oraz jesienne kwiaty – różnokolorowe wrzosy.

W świetlicy czekał na gości słodki poczęstunek, do smacznych lodów utworzyła się kolejka, każdy dostał porcję lodów wg własnego wyboru, mógł również wziąć kolejną porcję. Uczestnicy mieli możliwość rozwiązywania anielskich zadań, za które dostawali drobną słodycz. Można było obejrzeć dwutomowa kronikę kolonii (jak również kroniki z poprzednich 26 lat), obejrzeć zdjęcia z kolonii na dużym ekranie.

Każdy uczestnik otrzymał pendrive (przygotowany przez p. Karola) z mnóstwem zdjęć oraz filmów z całych kolonii.

Na spotkanie pokolonijne co roku przychodzi dużo jej uczestników, chcą oni wspominać spędzony ze znajomymi czas i już myślą o tym, że w następne wakacje znowu wyruszą na parafialny wakacyjny wyjazd.

Daniela Kamińska – wychowawca fioletowej grupy dziewczynek

 

   

Serdecznie zapraszamy uczestników kolonii
wraz z rodzicami na

SPOTKANIE POKOLONIJNE

W ŚWIETLICY „Pod Aniołem”
Parafii św. Marka Ewangelisty
ul. Zamiejska 6

21 września (czwartek) 2023 r.

o godz. 18:00