Kolonie 2013

Organizator kolonii: Parafia św. Marka Ewangelisty, 03-580 Warszawa, ul. Zamiejska 6

Termin kolonii: 13-26 lipca 2013 r.

Miejsce pobytu: Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce, ul. Wielka Puszcza 91, 43-353 Porąbka telefon: 33 810-60-04, www.domwczasowdzieciecych.republika.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunki zakwaterowania: Placówka położona jest na terenie przyjaznym ekologicznie w Beskidzie Małym, w malowniczej Dolinie Wielkiej Puszczy, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Teren jest bezpieczny, ogrodzony, bez zagrożeń środowiskowych. 

Placówka posiada:
- ogrodzony teren rekreacyjny o powierzchni 1 ha, na którym znajduje się nowe boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis) boisko trawiaste do piłki nożnej;
- plac zabaw z wyposażeniem ogródka jordanowskiego;
-100 miejsc w pokojach 8, 9 osobowych , położonych na dwóch kondygnacjach; łazienki na każdym piętrze po 26 stanowisk do mycia, 2 kabinami prysznicowymi, 8 oczkami WC, oraz osobne pomieszczenie z 15 kabinami natryskowymi;
- jadalnię na 120 miejsc;
- świetlicę ze sprzętem audio-video /124 m2/;
- 5 klas lekcyjnych /50 m2/; bibliotekę;
- sprzęt sportowy – stoły tenisowe, piłkarze stołowe, deskorolki, rakiety do tenisa ziemnego, mini hokej, piłki nożne, koszowe siatkowe,, gry planszowe.
- wyposażone ambulatorium lekarskie i dwie 5-osobowe izolatki (dla dziewcząt i chłopców);
- zwrotny aparat telefoniczny na karty magnetyczne w holu budynku do wyłącznej dyspozycji dzieci oraz centralę telefoniczną przełączającą rozmowy do dzieci na przenośny aparat telefoniczny.

Koszt: 900 zł. dla uczestników grup parafialnych. Istnieje możliwość dofinansowania. 
950 zł. pozostali uczestnicy                                                                                                       

Wyżywienie: codziennie 5 posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja

Transport: 2 autokary 

Program: Na koloniach realizowany będzie program, w którym łączone są elementy krajoznawczo-rekreacyjne, edukacyjne, artystyczne, religijne, sportowe i inne.

Kadra: nauczyciele i studenci z uprawnieniami, opieka pielęgniarska  

Hasło – klucz:   ZWIERZĘTA                                                                                                                                

Wycieczki ( plan): Wadowice, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej, Góra Żar- zwiedzanie szkoły Szybowcowej, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Park Miniatur w Inwałdzie, Zamek w Pszczynie, zagroda żubrów, przejazd Ciuchcia beskidzką, basen w Kętach lub Wadowicach, dla starszych dzieci wycieczka do Oświęcimia.

  1. Zaliczkę w wysokości 200 zł należy wpłacić do: 18 kwietnia ( czwartek)
  2. 18 kwietnia o 19.00 zebranie z rodzicami i rozdanie kart kolonijnych
  3. Oddanie wypełnionych kart i wpłata pozostałej kwoty 16 maja o 19.00  (czwartek)

Kontakt: kierownik kolonii Teresa Tymosiewicz – Muszel, tel. 696-132-646;, 22 679 40 77; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.